Serwerownia

Wybór najlepszego rozwiązania zależy od przeznaczenia serwerowni.

serwerownia

Serwerownie dla prawidłowego funkcjonowania wymagają ciągłego odbioru emitowanego ciepła powstającego w wyniku pracy zainstalowanych wewnątrz urządzeń.

Możemy zaproponować Ci różne rozwiązania klimatyzacji tego typu pomieszczeń. Wybór najlepszego zależy od przeznaczenia serwerowni, wielkości, znajdujących się w niej urządzeń, ale także od Twoich możliwości finansowych

Dla małych obiektów (do 120 W/m2) czasem wystarczą klimatyzatory typu split np. UKURA. Trzeba pamiętać że w serwerowniach należy dublować rozwiązania. Jedno urządzenie pracuje wtedy na co dzień a, drugie uruchamiane jest w razie postoju pierwszego, np. w czasie awarii czy konserwacji. Ważne jest w takim układzie, aby okresowo rotowały funkcje urządzeń w celu równomiernej ich eksploatacji.

Dobierając urządzenia klimatyzacyjne, dobrze jest dobrać jednostki o większej wydajności, które pozwolą na skuteczne funkcjonowanie, nawet po rozbudowaniu serwera. Na uwadze trzeba mieć także parametry techniczne klimatyzatora.

W pomieszczeniach o większym obciążeniu cieplnym do 180 W/m² można zastosować klimatyzator podsufitowy JATO lub kasetonowych TENJI.

W pomieszczeniach o obciążeniu do 230 W/m² można zastosować klimatyzator kanałowy NEVO

Powyżej 230 W/m² można stosować klimatyzator kanałowy wysokiego sprężu NEVO.

kable (Copy)

W pomieszczeniach o większym obciążeniu cieplnym do 180 W/m² można zastosować klimatyzator podsufitowy JATO oraz kasetonowych TENJI.

W pomieszczeniach o obciążeniu do 230 W/m²  można zastosować klimatyzator kanałowy NEVO

Powyżej 230 W/m² można stosować klimatyzator kanałowy wysokiego sprężu NEVO.

Dziękujemy, że poświęciłeś swój czas. Jeżeli masz pytanie, napisz do nas lub zadzwoń.

Kontakt

Rotenso sp. z o.o.
ul. Szyb Walenty 16
41-700 Ruda Śląska


+48 32 285 57 11
info@rotenso.pl
LOGO ROTENSO R WHITE

Bądź z nami na bieżąco!

Dołacz do naszego zespołu!