Poradnik

Czym różni sie system VRF od splitów multisplitów

Czym różni się system RFV od splitów multisplitów?

Instalatorzy znają podstawowe różnice pomiędzy wspomnianymi układami tj. sposób połączenia jednostek z agregatem czy rozprowadzenie okablowania komunikacyjnego. Rurociąg systemu RFV składa się z dwóch rur (ciecz i gaz), rozdzielaczy, a na odejściu do jednostek wewnętrznych klimatyzacji montowane są trójniki. Kabel komunikacyjny wychodzi zaś z agregatu i w sposób szeregowy łączy kolejne chłodnice. Clou całego układu polega na tym, aby prawidłowo połączyć poszczególne klimatyzatory, ponieważ jeden błąd spowoduje nieprawidłową komunikację z jednostką zewnętrzną.

Oczywiście jeśli, w przypadku instalacji typu multi spit instalator jest w stanie „na własną rękę” dokonać wyboru jednostek i przebiegu rurociągów, to systemy RVF wymagają wykorzystania programu doborowego.

W układzie multi split Rotenso możliwe jest podłączenie do jednej jednostki zewnętrznej 5 wewnętrznych o zróżnicowanej wydajności chłodniczej dopasowanych odpowiednio do wielkości pomieszczeń. System RVF umożliwia modułowe łączenie jednostek zewnętrznych do mocy 246 kW oraz podłączenia aż 64 jednostek wewnętrznych. Doskonałe parametry agregatów zewnętrznych gwarantują dużą elastyczność podczas projektowania instalacji klimatyzacyjnej, której długość może wynieść do 1000 m. Co ważne jednostki zewnętrzne można łączyć ze sobą tworząc rozbudowane systemy modułowe (o mocy do 88 HP), które dają gwarancję nieprzerwanej pracy całego systemu. Układ multi spit nadaje się więc do mniejszych obiektów, możliwości RVF Rotenso są w zasadzie nieograniczone i nadają się do bardzo dużych, wysokich i wymagających budynków.

Czym różni sie system VRF od splitów multisplitów

Dziękujemy, że poświęciłeś swój czas. Jeżeli masz pytanie, napisz do nas lub zadzwoń.

Kontakt

Rotenso sp. z o.o.
ul. Szyb Walenty 16
41-700 Ruda Śląska


+48 32 285 57 11
info@rotenso.pl
LOGO ROTENSO R WHITE

Bądź z nami na bieżąco!

Dołacz do naszego zespołu!