Poradnik

Czy klimatyzacja jest zdrowa

Czy klimatyzacja jest zdrowa?

Tak. Nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne Rotenso poprawiają jakość powietrza w klimatyzowanych pomieszczeniach, co wpływa na poprawę samopoczucia i wzrost wydajności przebywających w nim osób.

Negatywny wpływ na zdrowie może mieć niewłaściwy montaż i nieodpowiednie korzystanie z klimatyzacji.

Dlatego ważne jest skorzystanie z usług autoryzowanych instalatorów, którzy gwarantują właściwy dobór urządzeń do wielkości pomieszczeń np. zbyt duże urządzenie o wielkiej mocy może doprowadzić do wychłodzenia małego wnętrza.

Autoryzowany instalator zadba także o właściwy montaż klimatyzacji tak, aby chłodziła pomieszczenie, a nie znajdujących się w niej użytkowników

Ty musisz zadbać o właściwą eksploatację urządzenia.

Przede wszystkim nie należy ustawiać zbyt dużej różnicy między temperaturą chłodzonego pomieszczenia, a temperaturą panującą na zewnątrz budynku. Maksymalna różnica między temperaturą wewnętrzną oraz zewnętrzną powinna wynieść 6 stopni Celsjusza.

Pamiętaj również o konserwacji urządzenia. Brak regularnych przeglądów spowoduje nieprawidłowe działanie urządzenia.  Klimatyzacja, która nie jest regularnie czyszczona, zawiera wiele grzybów i bakterii, przez co osoby często znajdujące się w ochładzanych miejscach narażone są na infekcje.

Aby klimatyzacja była przyjazna dla Ciebie, dbaj o nią.

Czy klimatyzacja jest zdrowa

Dziękujemy, że poświęciłeś swój czas. Jeżeli masz pytanie, napisz do nas lub zadzwoń.

Kontakt

Rotenso sp. z o.o.
ul. Szyb Walenty 16
41-700 Ruda Śląska


+48 32 285 57 11
info@rotenso.pl
LOGO ROTENSO R WHITE

Bądź z nami na bieżąco!

Dołacz do naszego zespołu!